Níže najdete rozpis zápasů Masters 2010, které proběhne od 10. do 17. ledna 2010.
Neděle, 10. ledna 2010
12,00
Zápas 9 – Mark Selby x Ding Junhui - 6-1
ne před 15,30
Zápas 4 – Marco Fu x Peter Ebdon - 2-6
ne před 20,00
Zápas 2 – Mark King x Jimmy White - 6-2
Pondělí, 11. ledna 2010
12,00
Zápas 1 – Mark Williams x Rory McLeod - 6-2
ne před 15,30
Zápas 6 - Shaun Murphy x Stephen Hendry - 6-4
ne před 20,00
Zápas 7 – Stephen Maguire x Mark King - 6-3
Úterý, 12. ledna 2010
14,30
Zápas 3 – Ronnie O’Sullivan x Neil Robertson - 6-4 :-)
20,00
Zápas 5 – Ali Carter x Mark Williams - 3-6
Středa, 13. ledna 2010
15,00
Zápas 10 – John Higgins x Mark Allen - 3-6
20,00
Zápas 8 – Ryan Day x Joe Perry - 6-0
Čtvrtek 14. ledna2010
14,30
QF1 – Peter Ebdon x Ronnie O’Sullivan - 3-6 :-)
20,00
QF2 – Shaun Murphy x Mark Williams - 4-6
Pátek, 15. ledna 2010
14,30
QF3 – Stephen Maguire x Ryan Day - 6-1
20,00
QF4 – Mark Selby x Mark Allen - 6-5
Sobota, 16. ledna 2010
15,30
SF1 – Ronnie O’Sullivan x Mark Williams - 6-5 :-)
20,30
SF2 – Stephen Maguire x Mark Selby - 3-6
Neděle, 17. ledna 2010
15,00
Finále - Ronnie O’Sullivan x Mark Selby - 5-3
21,00
Finále - Ronnie O’Sullivan x Mark Selby - 9-10 :-((
V neděli 10. ledna a pondělí 11. ledna nezačne 2. zápas před 15,30.
Večerní části nezačnou dříve, než je uvedeno v rozpise.
Všechny zápasy až do a včetně semifinále budou hrány na best of 11 a finále na best of 19 (8/11) framů.
Dave H.
Pro mnoho lidí to vypadá absurdně, když je Ronnie O’Sullivan tak zklamán sám sebou navzdory něčemu, co pro většinu z nás vypadá jako excelentní vystoupení se zabojováním zpět do zápasu od stavu 0-3 do porážky Neila Robertsona 6-4 ve včerejším zápase na Pokerstars.com Masters.
Ronnie řekl, že svůj nejlepší snooker hrál, když mu bylo 15 nebo 16 let. Může to opravdu být pravda? Můj kolega Phil Yates, který strávil mnoho týdnů na kvalifikacích v Blackpoolu, když se O’Sullivan stal v roce 1992 profesionálem, určitě věří, že byl tenkrát stejně tak dobrý, jako je teď.
Ale nemusíte být zrovna studovaný psycholog, abyste rozpoznali, že Ronnieho život byl tenkrát šťastnější, protože to bylo předtím, než byl jeho otec, Ronnie senior, odsouzen za vraždu.
Celá Ronnieho osobnost byla utvářena otcem. Dal mu svou důvěru, svá vlastní přesvědčení a vybavil ho vším, co potřeboval, aby se stal top snookerovým hráčem.
Takže v 15-16ti hrál O’Sullivan snooker bez starostí o svět, než se jeho vlastní svět zhroutil.
Je nemožné říci, zda by trpěl depresemi i přes otcovo uvěznění, ale vypadá to, že těžko získával radost ze způsobu své hry, i když mnoho ostatních miluje sledovat ho.
Jak se změní, až bude letos jeho otec konečně natrvalo propuštěn?
Může to být buď tak nebo jinak: může buď pozdvihnout svou hru a nebo bude cítit tlak, že musí hrát lépe, než dříve.
Ronnie nežádá sympatie – a někdo by bezpochyby argumentoval, že si je ani nezaslouží – ale je důležité pochopit muže a jeho prostředí předtím, než se prostě rozcupuje to, co řekl poté, co podle všeho hrál opravdu velmi dobře.
Po představení písní, která obsahuje verš "je to největší comeback od Lazara", se dokázal Ronnie O'Sullivan vzpamatovat ze stavu 0-3 a porazil na Pokerstars.com Masters Neila Robertsona 6-4.
Obhajující šampión O'Sullivan se ukázal v top formě v úžasném souboji, který zahrnoval 4 stovky a 5 další náběhů přes 50 bodů. Australan Robertson vypadal, že má zápas pod kontrolou, když si zajistil 3 první framy, ale O'Sullivan dokázal získat dalších 6 ze sedmi a uchoval si šance na svůj 5. titul ve Wembley.
O'Sullivan vešel do arény za zvuků písně "Ali in he Jungle" od The Hours na počest zpěváka skupiny Antony Genna, který se v publiku, čítajícím 1269 diváků, připojil k umělci Damienu Hirstovi. Ale Chigwellské eso brzy zjistilo, že je v koncích, když ho Robertson přehrál 180-1 v prvních dvou framech. Vítěz Grand Prix Robertson ukradl i třetí, než světová jednička O'Sullivan vyhrál 4 v řadě a pak se ukázal silnější v závěrečné fázi.
O'Sullivan řekl: "Nahrál jsem pár bodů a dostal jsem ho trochu pod tlak. Svým dlouhým strkům bych dal za 2 z 10. Těžké se pak nabudit. Nahrát 2-3 stovky v zápase není žádná výhra, tak to v moderní hře je. Přijal bych dneska výhru i prohru, to je zvířecí povaha."
"Nejsem ten hráč, kterým jsem byl, když mi bylo 15 nebo 16. Často hraju druhojakostní strky. Chvílemi se toho chytím a zahraju zabijácký strk. Jediné slušné strky hraju levou rukou. Naposledy jsem zahrál slušný turnaj v roce 2003 a byl to European Open v Torquay a Irish Masters o pár týdnů později."
"Nechci se muset spoléhat na náhodu až budu zaostávat 0-3 před tolika diváky abych zachránil sebeúctu a nechat si nakopat zadek. V tréninku nemůžu potopit kouli. Můj přístup v dalším zápase bude stejný (proti Peteru Ebdonovi) - nebudu překvapen ať už vyhraju nebo prohraju."
Na dotaz, jestli ho ovlivnila Robertsonova oslava na konci 3. framu O'Sullivan odpověděl: "První zatětí pěsti pro mě nic neznamená. Věděl jsem, že zaostávám 0-3 kvůli chybám, které jsem udělal."
Od Ivana Hirschowitze
12j. ledna 2010
Od Mike McGrath, Press Association Sport
Ronnie O’Sullivan před svou obhajobou titulu Masters ve Wembley testuje neobvyklé nachové tágo.
34letý hráč dostal toto barevné tágo od svého sponzora Premier Inn a použije ho v úvodu turnaje, který začíná tuto neděli.
Použití nekonvenčního kusu vybavení není svázáno se jmenováním Barry Hearna do funkce nového šéfa WPBSA – ale O’Sullivan věří, že takovou iniciativu bude nové vedení podporovat.
O’Sullivan, nazýván „Raketa“, řekl: „Vloni jsem na Masters používal nové tágo. Měl jsem ho jen 2 hodiny a zvládl jsem ten turnaj vyhrát, ale abych byl upřímný, neměl jsem to tágo rád.“
„Nejsem příznivcem filozofie, že s tágem všechno leží a padá. Ale byl jsem, protože jsem s jedním byl tak spojen, že jsem bez něj nebyl schopen nic dělat.“
„Když se začnete spoléhat na nástroj a necháte ho diktovat si svou hru, pak se stanete závislým a to je slabost.“
O’Sullivan cítí, že Hearnova nová práce může obnovit sport – a je ochoten pomoci dokud nebude muset dělat kompromis ve své hře.
„Bude tu teď mnohem méně byrokracie,“ řekl O’Sullivan.
„Bude to poskytovat více možností pro větši flexibilitu a dá to lidem prostor pro práci.“
„Byl jsem na šipkách a sledoval operační stranu a ta produkce byla dobrá. Myslím, že tohle vstoupí i do snookeru.“
„Někdy můžete s trochou talentu udělat z něčeho hloupého něco dobrého. Můžete být zapálenější do toho, co děláte.“
„Barry chce lidi, kteří se odváží ďábelských kousků a zaujmou davy. To neznamená být bláznivý, ale ukázat trochu emocí.
Možná dát méně důležitosti výsledku a způsobu dosažení výsledku a více zviditelnit sám sebe.“
O’Sullivan vždy vyhledává nové výzvy – těsně před jeho posledním zápasem na Premier League si zaběhl půlmaratón zatímco čekal na začátek – a při letošním Masters rozdá jeho sponzor 147 pokojů zdarma, pokud uhraje maximální náběh.
Dodal: „Někdo zadal takovou sázku, pokud vím. Mám je nechat zadusit jejich slovy? Doufám, že ano.“
„Není to o penězích a nebo něčem takovém, je to o tom, aby se pro to člověk zapálil a nebo to ztížil a zkusil ten výsledek zvládnout.“
(dodatek) World Snooker odpoledne oznámil, že Michaela Tabb bude rozhodovat finále Masters.
Stoka byla vůbec první ženou, která rozhodovala finále Mistrovství světa, když v květnu rozhodovala zápas, v němž John Higgins porazil Shauna Murphyho.
42letá Tabb, která rozhodovala i finále Masters 2008 řekla: „Mám velkou radost, je to fantastická pocta. Ve Wembley jsou odlišní diváci, trochu hlasitější a mohou se chovat hruběji. Ale teď už mám zkušenosti na to, abych to zvládla.“
„Velká příležitost ze mě dostává to nejlepší. Miluji každou minutu z finále v Crucible, takže jsem ráda, že budu rozhodovat další z velkých snookerových zápasů.“
www.worldsnooker.com
Ronnie O’Sullivan věří, že by mohl vyhrát snookerové největší tituly šestkrát každý, pokud jeho kariéra bude trvat ještě dost dlouho.
„Rocket“ v minulé sezóně vyhrál Masters počtvrté, když ve vzrušujícím finále porazil Marka Selbyho 10-8 a do své sbírky titulů přidal 4. titul této prestižní pozvánkové akce a do rekordu Stephena Hendryho už mu chybí jen 2.
S výhledem na obhajobu svého titulu na turnaji, který se koná od 10. do 17. ledna, chigwellský hráč řekl: „Kdybych hrál ještě 10 nebo 12 let, tak bych jich mohl vyhrát i více než 6. Mohl bych vyhrát 6 titulů UK a i 6 světových, kdybych hrál tak dlouho. Masters je pro mě fajn. Mám rád velké turnaje. Londýnští diváci jsou trochu speciální a to mi pomáhá se dostat do hry.“
O’Sullivan několik dnů přes začátkem posledního Masters rozbil své tágo a ve svém vítězném proslovu řekl, že výhra titulu s novým tágem byl jeho největší úspěch kariéry. Zatímco za tím hodnocením si stojí, připustil lítost nad rozbitím tága, které mu přineslo během sezóny 2007/08 tituly Mistra světa i UK.
„Byl jsem překvapený, že jsem turnaj vyhrál s novým tágem,“ řekl 34letý hráč. „Byla to pěkně potrhlá věc. To staré jsem rozmlátil, protože jsem míjel koule a nemohl jsem snést hrát tak bídně, když jsem věděl, čeho jsem schopen. Trochu toho teď lituji, protože od té doby jsem měl problém najít dobré tágo. Jsem jen člověk a musel jsem se s tím novým protrápit.“
Trojnásobný mistr světa O’Sullivan, který byl minulý týden v úžasném semifinále Pukka Pies UK Championship vyřazen Johnem Higginsem 8-9, čelí těžkému úvodnímu zápasu na Masters proti šampiónovi Grand Prix Neilu Robertsonovi v úterý, 12. ledna.
„Už pár turnajů vyhrál, ale je docela dost mladých hráčů, kteří vyhráli pár turnajů,“ řekl O’Sullivan k Australanovi. „Neil je velmi dobrý, ale takových je tu spousta, 16 nebo 17 hráčů a není mezi nimi velký rozdíl. Mají techniku, jsou stálí a dokáží potápět dlouhé koule.“
O’Sullivan bude obhajovat svůj titul ve Wembley Areně od 10. do17. ledna proti takovým jako jsou John Higgins, Stephen Hendry a Mark Selby. Ceny lístků začínají na 10 librách a můžete si je rezervovat na čísle 0844 815 0815 (číslo pro postižené 020 8782 5629) nebo navštivte stránky www.worldsnooker.com/masters.
www.worldsnooker.com
Snookerová legenda Jimmy White obdržel divokou kartu na největší snookerový pozvánkový turnaj, Masters.
Plný elánu po svém pobytu v australské džungli v reality show "I'm Celebrity, Get me out of here" (Jsem celebrita, dostaňte mě odsud), vymění White svou výstroj pro divočinu za vestičku a motýlka a dostaví se do Wembley Areny.
Ve svém úvodním zápase v neděli, 10. ledna se utká s Markem Kingem. Pole se skládá ze světové 16tky plus White a kvalifikant Rory McLeod.
Whiteův stylový, útočný styl hry a jeho charisma z něho dělají jednu z nejpopulárnějších postav v historii tohoto britskéh sportu. Lidé ho v show "Celebrity" udrželi až do finálové trojky, což ještě podtrhuje jeho hrdinné postavení.
Tento Londýňan je také jedním z nejlepších hráčů historie, vyhrál 10 bodovaných titulů navíc k jeho triumfu z Masters 1984, kdy ve finále porazil Terry Griffithse.
"Jsem moc rád, že jsem dostal divokou kartu, bude skvělé být zpět ve Wembley," řekl levoruký hráč, který se objevil v šesti finálech Mistrovství světa. "Rád bych novému vedení poděkoval za jejich rozhodnutí. Zrovna jsem si znovu upravil spánkový režim po návratu z džungle. Snooker je stále mou nejvyšší prioritou a na Masters budu připravený."
Barry Hearn, který byl ve středu potvrzen do funkce šéfa WPBSA, dodal: "Jimmy je jednou z největších britských superstar. Přitahuje davy fanoušků po celém světě, ale nikde víc, než právě ve Wembley, kde ho fanoušci vnímají jako jednoho z nich. Vyprodá hlediště a atmosféra bude nažhavená. Neměl jsem žádné pochyby, že právě on je tím mužem, který by měl obdržet divokou kartu. Ve své kariéře hrál strky, o kterých jiní hráči jen snili a to je skvělý pohled pro živé publikum i to u televizí."
Masters se koná od 10. do 17. ledna a White se připojí k takovým hráčům jako jsou například Stephen Hendry, John Higgins, Mark Selby, Shaun Murphy, Neil Robertson a nový šampión Pukka Pies UK Champion Ding Junhui, kteří se budou snažit sebrat titul Ronnie O’Sullivan. Lístky jsou v prodeji, volejte 0844 815 0815 (Linka pro postižené: 020 8782 5629) a nebo navštivte www.worldsnooker.com/masters.
Níže máte rozpis zápasů na kvalifikaci Masters, která se odehraje v Pontin's, Prestatyn, od 26. do 29. října 2009.
Pondělí, 26. října, 2009
10,00
Zápas 1 – Matthew Selt x Ben Woollaston - 3-4
Zápas 2 – Liu Song x Sam Baird - 4-2
Zápas 3 – Martin Gould x Chris Norbury - 4-3
Zápas 4 – Ken Doherty x Michael White - 2-4
Zápas 5 – Atthasit Mahitthi x David Gray - 1-4
Zápas 6 – Jimmy White x Andrew Norman - 4-1
Zápas 7 – Daniel Wells x Jimmy Robertson - 4-1
Zápas 8 – Lee Page x Bjorn Haneveer - 2-4
17,00
Zápas 9 – David Gilbert x Zhang Anda - 1-4
Zápas 10 – Andrew Higginson x Noppadol Sangnil - 4-1
Zápas 11 - Simon Bedford x Craig Steadman - 4-1
Zápas 12 - Mark Joyce x James Wattana -1-4
Zápas 13 – Tom Ford x Joe Jogia - Ford odstoupil
Zápas 14 – Matthew Couch x Brendan O’Donoghue - 4-2
Zápas 15 – Robert Milkins x David Hogan - 4-2
Zápas 16 – Barry Pinches x Jordan Brown - 4-2
Úterý, 27. října, 2009
11,00
Zápas 17 – Barry Hawkins x Ben Woollaston - 1-5
Zápas 18 – Fergal O’Brien x Liu Song - 4-5
Zápas 19 – Gerard Greene x Martin Gould - 3-5
Zápas 20 – Michael Holt x Michael White - 5-3
Zápas 21 – Stephen Lee x David Gray - 3-5
Zápas 22 – Ian McCulloch x Jimmy White - 3-5
Zápas 23 – Rory McLeod x Daniel Wells - 5-0
Zápas 24 – Ricky Walden x Bjorn Haneveer - 5-0
17,00
Zápas 25 – Dave Harold x Zhang Anda - 2-5
Zápas 26 – Judd Trump x Andrew Higginson - 1-5
Zápas 27 – Matthew Stevens x Simon Bedford - 5-2
Zápas 28 – Stuart Bingham x James Wattana - 4-5
Zápas 29 – Joe Swail x Joe Jogia - 2-5
Zápas 30 – Anthony Hamilton x Matthew Couch - 5-0
Zápas 31 – Jamie Burnett x Robert Milkins - 3-5
Zápas 32 – Jamie Cope x Barry Pinches - 2-5
Středa, 28. října, 2009
11,00
Zápas 33 – Ben Woollaston x Liu Song (Molly Newbold) - 5-1
Zápas 34 – Martin Gould x Michael Holt (Peter Bennett) - 4-5
Zápas 35 – David Gray x Jimmy White (Dominik Haug) - 5-4
Zápas 36 – Rory McLeod x Ricky Walden (Greg Coniglio) - 5-2
Zápas 37 – Zhang Andax Andrew Higginson (Rob Wright) - 3-5
Zápas 38 – Matthew Stevens x James Wattana (Daniel Holliger) - 5-3
Zápas 39 – Joe Jogia x Anthony Hamilton (Pete Williamson) 1-5
Zápas 40 – Robert Milkins x Barry Pinches (Steve Fletcher) - 4-5
17,00
QF1 - Ben Woollaston x Michael Holt - 5-3
QF2 - David Gray x Rory McLeod - 2-5
QF3 - Andrew Higginson x Matthew Stevens - 5-1
QF4 - Anthony Hamilton x Barry Pinches - 5-0
Čtvrtek, 29. října 2009
11.00
SF1 - Ben Woollaston x Rory McLeod - 1-5
SF2 - Andrew Higginson x Anthony Hamilton - 5-3
17.00
Finále - Rory McLeod x Andrew Higginson - 6-1
První kolo bude hráno na best of 7, posledních 37 až do a včetně semifinále na best of 9 a finále na best of 11 framů.